Coraz więcej firm korzysta z outsourcingu specjalnych procesów technologicznych. Jednym z głównych powodów jest niewystarczająca ilość produkowanych elementów do zakupu maszyny przy zachowaniu wysokiej rentowności realizowanego projektu. Kolejne powody to niewystarczająca ilość czasu na zakup maszyny, niewystarczające doświadczenie i wiedza na temat danego procesu lub brak wymaganej ilości miejsca w zakładzie produkcyjnym dla nowej maszyny.

Jako Shot Blasting istniejemy na rynku od ponad 10 lat. Swoją działalność rozpoczęliśmy od dostarczania automatycznych oczyszczarek wirnikowych firmy OMSG. Dzięki ciągłemu dążeniu do spełnienia coraz bardziej wygórowanych wymagań klientów oraz chęci rozszerzenia działalności, w 2015 roku powstał nasz zakład usługowy, który otworzyliśmy razem z początkiem nowego projektu – śrutowanie elementów karoseryjnych (zderzaki, słupki A, słupki B) po operacji formowania na gorąco (hot forming) dla jednego z największych producentów części samochodowych.

Proces w naszym zakładzie rozpoczyna się od fazy projektowania. W tym miejscu dobierana jest technologia do danego elementu. Inżynier przeprowadza próby śrutowania, określa odpowiednie parametry procesu dla maszyny, analizuje również elementy i ich typ pod kątem dodatkowych potrzeb. W naszym zakładzie posiadamy automatyczną linię do olejowania, która dodatkowo zabezpiecza części przed korozją na długi czas magazynowania. W naszym centrum usługowym mamy również możliwość wykonania certyfikowanych pomiarów chropowatości R oraz profilu P według przyjętej normy, zgodnej z wymaganiami danego klienta.

Na początku naszej działalności zainwestowaliśmy w jedną automatyczną śrutownicę zawieszkową. Obecnie posiadamy śrutownice zawieszkowe, bębnowe, przelotowe m.in. z siatką stalową. Obrabiamy elementy stalowe i aluminiowe m.in. elementy karoserii pojazdów, odkuwki, odlewy oraz konstrukcje stalowe po spawaniu. Typ, granulacja i twardość ścierniwa dobierana jest zgodnie ze specyfikacją dla każdego typu elementu.

W związku z naszym rozwojem budujemy nowy zakład – hala produkcyjna wraz z powierzchnią biurową w podwrocławskim Rzeplinie (gmina Żórawina) przy autostradzie A4. W nowej lokalizacji uruchomimy nowe procesy produkcyjne m.in. szlifowanie. Planowany odbiór inwestycji i przenosiny to przełom 2022 i 2023 roku.

kontakt Szymon Kuprasz skuprasz@shotblasting.pl tel. 798 089 019